Посвідчення заповіту

Посвідчення заповіту

Посвідчення заповіту

Заповіт - свідоме, вольове, особисте розпорядження фізичної особи своїм майном на випадок смерті. Звернення громадянина до нотаріуса для посвідчення заповіту свідчить про його відповідальність і турботу по відношенню до спадкоємців. Часто буває просто необхідно виключити питання, які обов'язково виникнуть після смерті, особливо, якщо ділити є що. Наприклад, в ситуації, коли у людини є діти від різних шлюбів, є бажання позбавити когось із спадкоємців права успадкувати майно, поділити майно між сподкоємцями і так далі. А іноді просто хочеться залишити щось на знак подяки комусь, хто не є спадкоємцем за законом.

Щоб посвідчити заповіт у нотаріуса, громадянин повинен бути повністю дієздатним, мати при собі паспорт та ідентифікаційний (податковий) номер. Наявність документів, що підтверджують право власності на майно, при цьому не обов'язкова.

Складання заповіту Вас ні до чого не зобов'язує. Ви маєте право змінити Вашу волю, скласти новий заповіт або скасовувати попередній. Скористайтесь Вашим правом, заради Ваших близьких.