Відчуження нерухомого майна

Відчуження нерухомого майна

Відчуження нерухомого майна

Для посвідчення договорів відчуження нерухомого майна (купівля-продаж, дарування, міна тощо) необхідні наступні документи:
Паспорт сторін (з вклеєною фотокарткою по досягненні особою 25 та 45 років);
Податкові номери сторін договору;
Правовстановлюючий документ на майно;
При відчуженні жилої нерухомості – форма №3 з ЖЕКу, або витяг з будинкової книги;
Також, при продажу (обміну) нерухомого майна, необхідна оціночна вартість такого об`єкту, розрахована органом, уповноваженим здійснити таку оцінку (експертом).
При відчуженні земельної ділянки – Державний акт про право власності на земельну ділянку, Довідка про наявність (відсутність) зареєстрованих обмежень (обтяжень) щодо використання земельної ділянки, Витяг з Поземельної книги, експертна та/або нормативна грошова оцінка, (при відчуженні земельної ділянки що немає забудов – довідка про відсутність забудов).
При відчуженні майна, що перебуває у спільній власності подружжя – згода другого з подружжя. При відчуженні частки в спільній частковій власності - відмова від переважного права купівлі інших співвласників.
Якщо однією із сторін договору відчуження нерухомого майна є юридична особа, необхідні її установчі документи, а саме: статут, свідоцтво про державну реєстрацію, довідка органу статистики, довідка про взяття на облік в органах ДПІ, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, протокол зборів учасників чи рішення засновника про призначення керівника, паспорт та ідентифікаційний (податковий) номер керівника, печатка юридичної особи, протокол про укладення договору відчуження нерухомого майна.
Для отримання більш детальної інформації – зателефонуйте, або прийдіть до нотаріуса на консультацію.